KOLA VE SİGARA İÇMEYİ BIRAKMALI

2015-01-31 12:00:00

                         

 

                                 KOLA VE SİGARA İÇMEYİ BIRAKMALI

 

 

Basından öğrendiğimize göre Emperyalistlerce 21.y.y. orta doğusuna yeni bir harita düzenlemesi yapıldı. Bu arada Türkiye ye de yeni bir biçim verildi.

Bu pilana göre Türkiye, yeni bir İran olmaması için etnik yapılarına göre özerklik adı altında küçültülüp, güçsüzleeştirilecekti.

Soğuk savaş dönemlerinde de bu sesler vardı ama, o zaman Amerika ve Avrupa Türkiye yi Sovyetlere karşı üst olarak kullanıldığı için küçültülmesi sakıncalıydı.

Şimdi ise soğuk savaş bittiğinden,  artık özerkleşme adı altındaki küçültme olabilirdi

Bunun için de Güney Doğu da KÜRT, doğu da ERMENİ ve kuzey karadeniz de de, Laz ve Rum otonomları oluşturulabilirdi.

Günümüz gun demine bakılırsa galiba eylem zamanı geldi.

America dan, Russia dan, Vatican dan sık sık ziyaretçiler gelmeye, onların ÇÖZÜM SÜRECİ, benimse ÇÖZÜLME SÜRECİ dediğm süreç sıkça gündemde tutulmaya başlandığına göre de bu konudaki görevler dağıtıldı.

Toplumun konuya hazırlanması, test edilmesi ve tepkisizleştirilmesi için de Kurbağa suya atıldı.

Özerklik sözü ısıtılmaya başlandı Razı olmazsanız yine ortam çok karışır, yine cenazeler gelir ürkütmecesini canlandırmak için de zaman zaman olaylar çıkartılıyor, tek tük Asker veya Polis ölümleri oluyor, birkaç mahallelerde meydana gelen kimlik kontrolü veya özerklik ilan edilmesi sıkça dile getirilip test ediliyor.

Beyin alt yapısına bu sinyaller belirli sıklıklarla gönderilirken farkındalığı kapatmak için de OSMANLICA ZORUNLU DERS OLSUN ANA SINIFLARINDA ILK ÖĞRETIMDE DIN DERSI ZORUNLU OLSUN gibi resimler göz önünden geçiriliyor.

Ülke ekonomisi krizde. İşsizlik% 12, yoksulluk% 45, kapanan işletme ve şirket sayısı30-40 binlerde Yerli sanayiciler dışarıya kaçıyor. Borç yükü artık ödenemez boyutlara ulaştığından artık dışarıdan para girmiyor. Ödemeler dengesini sağlamak için şimdilikk tek çare elde kalanları satmak. Bunun için de İlk sırada Sağlık kuruluşları geliyor. Çünkü geliri en fazla olan ve kolay pazarlanabilecek olan onlar. Duyumlara göre bu kurumlar ilk önce kamu ortaklığı adı altında özelleştirilecek. Gerekirse kalan küçük pay da daha sonra satılacak. Satış kamu ortaklığı şeklinde olduğundan kamu tepkisi de küçülmüş olacak.

Okullar, oto yollar ve madenler de sırada.

Sonra ne mi olur: Sonra yeni bir şehir planlaması adı altında birgün evinizin de artık size ait olmadığını görebilirsiniz.

Onun için de artık bireyler, 1000 odalı saray öyküleriyle, Yavuz onu mu dedi, bunu mu demek istedi, suda yüzdürülen ayakkabı kutusu muydu, gemicik miydi dedikodularıyla uğraşmamalı.

Peki ne yapmalı ?

Ne yapmalı.. Ilk iş Kurbağayı ısıtan kazanın altındak ateşi söndürülmeli

Tabii bunun için de tek bir nefes yetmez. Güçlü bir nefes için bir araya gelmeli, çoğalmalı.

Solunum yollarımızı üşütmemek için kola içmeyi, akciğerlerimizi ve beynimizi güçlendirmek için de sigarayı bırakmalı.

Ben yarın bırakıyorum siz de var mısınız.    10.12.2014

  

 

2
0
0
Yorum Yaz